3rd Nov, 2007

Web Güvenliği Günleri – İzmir

24 Kasım’da gerçekleştirilecek Web Güvenliği Günleri – Ankara etkinliğinin hemen ardından 26 Kasım’da Web Güvenliği Günleri – İzmir etkinliği ile İzmir’deyiz.

ULAK-CSIRT ile ortaklaşa düzenlenecek bu etkinliğin detaylarına ve kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Aralarında (güzel bir raslantı ile) çok az zaman farkı bulunan Ankara ve İzmir etkinliklerinin içeriklerinin %60 farklılık göstermesi ve bu etkinliklerin üniversitelerimizde gerçekleşecek olması mutluluk vericidir.
Etkinliklere önayak olan (Ankara etkinliği için biltec‘ten Musa Ülker ve İzmir etkinliği için ulak-csirt‘tan Enis Karaarslan), sponsorlarımıza ve katılacak herkese çok teşekkürler.

Responses

Merhabalar,

Konya’da da yaparsanız sevinirim.

Onceki etkinlikler ve bu etkinliklere hazirlik surecinde bir cok tecrube edindik. Umarim bu tecrubeleri (ve tabi web guvenligi bilgilerini) sartlar olusunca diger sehirlerimizde de ilgilenenlere aktarabiliriz.
tesekkurler

Keşke P.tesi yapmasaydınız çünkü izmir’de olupda bu tarz bir etkinliğe gelmeyi isteyecek bir çok insan var ve bu insanların çoğu çalışıyorlar. Ve neredeyse hepimiz bu etkinliği kaçırmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Sadece Ege Üniversitesine has olacak gibime geliyor P.tesi olacağı için

Aslinda bu (hafta ici olmasi) ortak bi karar oldu. Iki zamanin da (hafta ici/hafta sonu) kendine gore avantaj/dezavantajlari vardi. Ilgili olup da bu nedenle katilamayan olursa tabi bu uzuntu verici. Belki bi dahaki Izmir etkinligini hafta sonu yapariz.

Yine de 1-2 saatligine de ugrayabilirsiniz gibime geliyor, en azindan tanisilirdi.

Keşke akşama kadar İzmir’de olsanız akşam iş çıkışı direkt gelsem 🙂 İzmir’in sayılı yazılım ve tasarım firmalarından birinde çalışıyorum ve iş yoğunlum tahmin edilemez derecede fazla. İnanılmaz derecede güvenlik hakkında bilgi almaya çalışıyorum ve bu konferansı kaçırmak açıkçası baya bi üzücü oldu.

Pazartesi geceye kadar Izmir’deyiz 🙂
e-mail adresim: urgunb . hotmail . com
Mutlaka uygun bi zaman buluruz!

Mutlaka buluşmamız gerekiyor artık güvenlik çok önemli bir mevzu oldu ve yaotığım iş gereği bir çok şeyini öğrenmemiz lazım

Böyle etkinlikler ne yazık ki İstanbul’da da hep haftaiçi oluyor. Salon ve benzeri yerleri haftasonu ayarlamak mümkün değil.
Bu etkinlik için çok özveri ile çalışılıyor. Bence herkes programını yapıp birkaç saat zaman ayırmalı ve gelmeli

Bende Enis Bey`e katılıyorum. Bu tür etkinliklerin İzmir`e pek uğramadığını okuyorum. Çevremden gelen tepkiler hep bu yönde. Bu yüzden sizlerinde gerekirse işinizden izin alarak bir kaç saat te olsa gelmenizde fayda var.

Bir daha tanışma fırsatımız kim bilir ne zaman olur.

Ayrıca üniversiteliler için sınav zamanına denk gelmesi kötü oldu. Allahtan benim pazartesi sınavım yok. Tüm gün orada olacağım. Görüşmek üzere.

Tüm katılan ve sunum yapan arkadaşlara teşekkürler. Bir daha böyle güzel bir etkinlikte biraraya gelebilmek dileğiyle….

ben sizleri tanıyorum

Birgün Samsun’ada gelmeniz dileğiyle 🙂

Aslinda konusurken Karadeniz ve Dogu ve Guney Dogu’ya da gidelim dedik aramizda. Faydali olmasinin yaninda cok yorucu oluyormus bu tur yolculuklar bunu ogrendik. Nasip diyelim.

Aslında o da olur, ordaki bir üniversite ön ayak olursa – yine ULAK-CSIRT destekli bir toplantı yapabiliriz. Nasip diyelim.

aga samsun karadenizin tam ortası ve en gelişmiş şehri ancak nedense biz böyle organizasyonlara hep uzaktan bakıyoruz Åžehrimizde 19 mayıs üniversitesi var arkadaşında dediği gibi ULAK-CSIRT destekli bir organizasyon yapılırsa benim gibi bilişim sevdalıları için çok yararlı olur 🙂

Ulak-CSIRT olarak gundeme aldik Samsun toplantisini 🙂 Bahaneyle ben de memleketimi gormus olurum. Saka bir yana bolge toplantilarina basladik Izmir ile. Neden ikincisi Samsun da Karadeniz bolge toplantisi olmasin? Subat Akademik Bilisim, Nisan sonu ULAKNET toplantisi ve yaz basinda da genel egitimimiz var. Bu durumda Sonbahar icin simdiden gorusmelere baslayalim…

aslinda guzel fikir. Bunyamin ile bu sefer de soyle bi karadeniz turu yapariz, sahil boyu. Gerci bisey demek icin erken ama prensipte anlasmis olalim :D.
Bu arada ULAKNET Konya’da toplaniyor diye biliyordum.

Categories